دستگاه رایحه افشان چیست؟ و چه کاربردی در زندگی ما دارد

دستگاه رایحه افشان چیست

امروزه برای خوش بو کردن فضای منزل یا محل کار یا فضاهای عمومی که رفت و آمد در این مکان زیاد است از مواد خوش بو کننده استفاده میکنند تا هر کسی که وارد این فضاها میشود حس خوب و ایده عالی داشته باشد. در این مقاله ما شمارا با دستگاه رایحه افشان آشنا می کنیم تا این کار برایتان به راحتی و سهولت انجام شود.
در فضاهای بسته و کوچک، یکی از ناخوشایند ترین مشکلات وجود بوی نامطبوع است که مورد آزار دیگران هم می‌شود. به دلیل آنکه در فضاهای بسته و کوچک گردش هوا محدودیت دارد، بوی نامطبوع هم به سادگی و به راحتی در محیط پخش می‌شود.
پخش بوی نامطبوع در محیط‌های اداری، آموزشی و عمومی یکی از مشکلات بسیار بزرگی است که باید به رفع آن بپردازید.

 

خرید دستگاه رایحه افشان

یک راه بسیار کاربردی برای حل چنین مشکلی استفاده از سیستم‌های تهویه هوا و دستگاه های رایحه افشان است. سیستم‌های تهویه هوا با گردش هوا مانع ساکن ماندن آن می‌شوند. در بسیاری از موقعیت‌های ساختمان همانند سرویس‌های بهداشتی سیستم تهیه هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
البته قابل به ذکر است بدانید که متاسفانه در برخی فضاها امکان استفاده از سیستم‌های تهویه وجود ندارد، بنابراین مشکل پخش بوی نامطبوع هم چنان ثابت خواهد ماند. برای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود با استفاده از دستگاه‌های خوشبو کننده هوا در فضاهایی که امکان استفاده از سیستم تهویه هوا وجود ندارد این مشکل را رفع کنید.

کاربرد دستگاه رایحه افشان

استفاده از بوگیرها و خوشبوکننده‌ها تا حد نسبتا زیادی مشکل را برطرف می‌کند، اما آنچنان کارایی لازم را نخواهند داشت.
اما اگر از دستگاه‌های رایحه افشان استفاده کنید دیگر این مشکلات را نخواهید داشت، زیرا که استفاده از این دستگاه راحتی را برای شما می‌آورد و شما با تنظیم کردن دستگاه دیگر لازم نیست هر چند ساعتی یک بار عطری یا خوش بو کننده را به صورت دستی اسپری کنید.
دستگاه‌های رایحه افشان این امکان را با شما می‌‌دهند تا همیشه محیط کارتان خوش بود باشد و کارکنان داخل محیط لذت ببرند.
همان طور که مطلع هستید بوگیرها باید در جایی ثابت قرار بگیرند تا در محیط مورد نظر بوی خود را به طو مداوم پخش کنند، اما باز هم مشکلاتی به همراه دارد ازجمله اینکه، بعد از گدشت مدت طولانی استشمام این رایحه به تندی می زند و سر درد به همراه دارد. و از طرفی دیگر اسپری‌های خوشبو کننده باید به صورت دستی در محیطی که مد نظر دارید اسپری شود، اما باید بدانید که بعد از گذشت مدتی بوی آن از بین خواهد رفت.

 

دستگاه رایحه افشان

 

حال هر فردی از روشهای مختلفی استفاده میکند تامکان مورد نظر خود را خوش بو سازد، اما سوالی که پیش می آید این است، با توجه به این مورد که بعد از گشت 2 الی 3 ساعت، چگونه این فضای معطر را همچنان معطر نگه داریم؟
برای پاسخ به این سوال چند راهکار وجود دارد که یکی از بهترین آنها، استفاده از دستگاه های رایحه افشان و خوش بو کننده فضا می باشد. تمامی افراد با خرید این دستگاه کار آمد میتوانند فضای اطراف خود را معطر نگه دارند. دستگاه رایحه افشان وظیفه دارد که طبق برنامه ی داده شده به این دستگاه، هر 2 الی 3 ساعت رایحه و عطری را اسپری کند تا همیشه مکان مورد نظر خوش بو باقی بماند.
این دستگاه بیشتر در شرکتهای تجاری و دفاتر عمومی استفاده میشود، تا زمانی که ارباب رجوع به این مکان وارد می شود، حس خوب و دل انگیزی را در خود داشته باشد.

 

انواع دستگاه رایحه افشان

شما حتی با استفاده از عطر و ادکلن‌ های موجود هم می‌توانید فضای اطراف خود را معطر کنید. البته همان طور که گفته شد به روش‌های مختلفی می‌توانید این عمل را انجام دهید.
اولین و ابتدایی ترین روش استفاده از اسپری‌های خوشبو کننده هوا است. این اسپری‌ها دستی می‌باشد و لازم است که فقط کمی از آن را در هوا اسپری کنید و منتظر بمانید تا رایحه‌ی خود را پخش کند. اما قابل به ذکر است بدانید ماندگاری چندان بالایی نخواهد داشت.
دومین راهی که می‌توانید انجام دهید استفاده از دستگاه‌های بخار عطر است. برای استفاده از دستگاه رایحه افشان و معطر کردن محیط مورد نظر ابتدا باید مقدار مشخصی از عطر را درون مخزن دستگاه بریزید سپس میزان مشخصی آب نیاز دارد که باید با عطر مخلوط شود، زیرا اگر عطر خالص استفاده گردد دچار سر درد شدید خواهید شد. در نهایت دستگاه را به برق متصل کنید و از رایحه‌ای که فضا را معطر می‌سازد لذت ببرید.

انواع دستگاه رایحه افشان

دستگاه تایمر دار

این نوع دستگاه رایحه افشان شهرت بسیار بالایی را دارد و نحوه استفاده از این دستگاه کاملا آسان میباشد. در واقع نیازی نیست که خریداران این دستگاه کار سنگینی انجام بدهند فقط یک باطری داخل دستگاه گذاشته میشود و در نهایت تایمر به خصوصی به دستگاه داده میشود که طبق هر زمان تعیین شده به عنوان مثال هر 3 ساعتی یک مرتبه، دستگاه رایحه داخل مخزن خود را اسپری کند. همچنین این دستگا کاملا بدون صدا بوده و هیچ آزار و اذییتی برای کارکنان و فعالان داخل مکان در بر نخواهد داشت.

اسپری‌های دستگاه رایحه افشان

در واقع معمول‌ ترین نوع خوشبو كننده‌های هوا از نوع اسپری‌ها هستند، كه می‌توان از آن‌ها برای از بین بردن بوی بدی که محیط را در بر گرفته یا ضد‌ عفونی كردن هوا استفاده كرد.
از جمله امتیازات اسپری می‌توان به تنوع رایحه، پوشش‌ دهی وسیع و عملكرد سریع اشاره کرد كه اسپری را محبوب‌ ترین نوع در بین خوشبو‌ كننده‌‌ ها كرده است. این اسپری‌ها در 2 نوع دستی و اتوماتیک در بازارهای مختلف موجود هستند که می‌توانید به راحتی اقدام به خرید داشته باشید. البته برخی از دستگاه‌های خوش بو کننده اتوماتی مجهز به سنسور حساس به نور هستند، كه با مصرف حداقل انرژی نوری، بوی نامطبوع محیط را از بین خواهند برد. همچنین می‌توان آن‌ها را برای 3 حالت شب، روز و طول شبانه‌ روز تنظیم کنید. روش استفاده از این دستگاه‌ ها معمولا با استفاده از برق یا باتری است که فعال می‌شوند و دارای كنترل از راه دور و تایمر هستند. یکی از آپشن‌ های استفاده ار اسپرس این است که شما می‌توانید عطر مورد علاقه خود را داخل مخزن بریزید و با دادن زمان‌ دهی به دستگاه، تعداد اسپری كردن دستگاه را تنظیم كنید.

 

رایحه افشان چیست

 

دستگاه‌های برقی

این نوع خوشبو‌ كننده همانند دستگاه پشه‌ كش و مگس کش با وصل‌ شدن به پریز برق شروع به داغ‌ شدن می‌شود و از این طریق ماده یا ژلی که آغشته به رایحه معطر می‌باشد، و در مخزن آن وجود دارد، کم کم شروع به تبخیر شدن می‌شود. با تبخیر شدن مایع دورن دستگاه، رایحه به خوبی در فضا و محدوده محیطی که دستگاه را متصل کردید، پخش خواهد شد.
همچنین از جمله امتیازات این دستگاه می‌توان به امكان پر‌ كردن دوباره مخزن دستگاه و مصرف برق بسیار كمی که دارد، اشاره كرد.

 

مزیت ها و فواید استفاده از دستگاه رایحه افشان چیست؟

از متد های مختلفی برای انتشار اسانس‌ های روغنی در دستگاه‌های رایحه افشان استفاده می‌شود که قابل تغییر است و شما می‌توانید رایحه به خصوص خود را داخل مخزن قرار دهید. اسانس روغنی به عنوان یک ماده طبیعی برای خوشبو کردن هوا شناخته شده است و دارای ویژگی‌های خاص و خواص گیاهی می‌باشد.
همچنین خواص گیاهی در اسانس های روغنی وجود دارد و زمانی که توسط دستگاه رایحه افشان در محیط پخش می‌شود مستقیما بر روی گیرنده‌های بویایی ما قرار می گیرند و بر سیستم عصبی و لنفاوی ما تاثیرات عمیقی دارد. در حقیقت دستگاه خوشبو کننده هوا و دستگاه راحیه افشان کاربردی فراتر از خوشبو کردن هوا دارند.

 

شما میتوانید مطالب بیشتر در رابطه با رایحه افشان ها و عطرهای مختلف را در وب سایت حس برتر مشاهده نمایید.

One thought on “دستگاه رایحه افشان چیست؟ و چه کاربردی در زندگی ما دارد

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.